Coraz częściej spotykamy się z nowocześniejszym wystrojem biur. Niektóre wnętrza typowo odrzucają wizerunek ?biurowych? i zamieniają się w przytulniejsze, a także bardziej domowe.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego coraz częściej zamiast oklepanego już wyglądu miejsca pracy próbujemy je ulepszyć ekstrawaganckim wyglądem lub sprawić byśmy czuli się jak w domu?

Dlaczego wciąż zmieniają się trendy w aranżacji biur?

Dzieje się to dlatego że pracownicy często oczekują od swoich pracodawców wygodnego miejsca pracy, w którym można się skupić, ale także odpocząć w trakcie przerwy.

Miejsca pracy są aranżowane w sposób taki by pobudzały kreatywność. Np w agencjach reklamowych gdzie kreatywność pracy to podstawa. Biura projektowane są w sposób pomysłowy. Nowoczesne meble i kolorowe pomieszczenia pobudzają kreatywność i efektywność pracy co równa się z powstaniem dobrego projektu. A także są wizytówką dla klientów oraz przyszłych pracowników.

Potencjalny klient widząc dobrze urządzoną agencję kreatywną wnioskuje, że zostanie odpowiednio potraktowany, a jej pracownicy przygotują dla niego pomysłowy projekt.

Udomowienie biura

Coraz częstsze ?udamawianie? miejsc pracy to również częsty zabieg. Ideą takich biur jest przede wszystkim tworzenie takiego miejsca, w którym chce się przebywać – dzięki temu wzrasta efektywność pracy. Stwarza się miłą atmosferę, w której pracuje zgrany zespół. Potencjalny pracownik przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną wywnioskuje, że to miejsce jest przyjazne bo kojarzy nam się z domem.

Pracodawcy często aranżują biura w ten sposób by każdy pracownik czuł się swobodnie i miał możliwość wyboru najwygodniejszego miejsca dla siebie by stworzyć przydzielone mu projekty.

Jakie kolory pobudzają kreatywność?

Kolorowe meble, kolorowe ściany…

To wszystko pobudza do nas do pracy. Lecz jakie kolory wybrać by zwiększyć efektywność?

Najlepiej wybrać kolory spokojne takie jak pastelowe, białe, szare lub beżowe. Są to najbezpieczniejsze kolory jeśli chodzi o dobór mebli, ale też ?uspokajają? .

Bardzo popularnym trendem w tych latach jest również wykończenie biur betonem architektonicznym. Takim sposobem możemy uzyskać industrialne wnętrze , które jest bardzo nowoczesne i efektowne.

Wystrzegaj się jedynie kolorów jaskrawych oraz ciemnych takich jak czerwony, czarny, brązowy itp. Sprawiają one poczucie przygnębienia i zmniejszają chęć do pracy.

Trendy na 2019 rok

Trendy w aranżacji biur zmieniają się często ponieważ pojawiają się coraz to więcej oczekiwań pracowników.

Wystrój minimalistyczny, od pewnego czasu króluje w wystroju. Jest on łatwy i mało kosztowny w wystroju, a wygląda bardzo schludnie i profesjonalnie. Im mniej przepychu tym większa elegancja.

Projektowanie biofiliczne biur – ma zbliżyć nas do natury.

Rośliny poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu, wpływają na nasz komfort i samopoczucie, a zieleń nas uspokaja i relaksuje co pomaga w osiągnięciu skupienia na wykonywanej pracy.

Komfort wnętrz

Wygodne meble, kanapy to wszystko sprawi, że efekty pracy będą większe. Dzięki odpowiedniej przestrzeni.

Komfort i dbanie o potrzeby pracownika będą stawiane na pierwszym miejscu. W końcu zadowolony pracownik to zadowolony pracodawca.

Projektując biuro musimy więc odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę oczekują od nas pracownicy i do jakiej grupy klientów te pomieszczenia będą kierowane.