Jak zaprojektować pokój dziecka?

Projekt pokoju dziecięcego

Osoby planujące aranżację nowego domu lub remont mieszkania, często spotykają się ze stwierdzeniem, że najbardziej wymagającą przestrzenią jest łazienka bądź kuchnia. Wyzwania, jakie stają przed inwestorami w związku z aranżacją kuchni czy łazienki faktycznie nie należą do najłatwiejszych, jednak jest takie pomieszczenie w domu, które wymaga nie mniejszego sprytu, wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i przewidywania, a także łączenia kilku funkcjonalności jednocześnie – jest nim pokój dziecięcy. Projekty miejsca, w którym pociechy będą spać, bawić się, przyjmować kolegów i uczyć się, wymagają od rodziców wytężonej pracy – dlatego projekt pokoju dziecięcego warto zlecić MJ-Atelier.

Aranżacja pokoju dziecięcego w Gdańsku – o czym należy pamiętać?

Projektowanie pokoju dziecięcego to duże wyzwanie. Pokoik dla naszej pociechy powinien być przecież i piękny, i funkcjonalny, i bezpieczny – i jeszcze rosnąć wraz z dzieckiem. Wiele zadań, a tak mało miejsca. Jak zatem przygotować projekt pokoju dziecięcego, który zrealizuje je wszystkie?

Powinien on uwzględniać najważniejsze zasady projektowania pokoju dziecięcego:

  • ergonomia pokoju dziecięcego, dzięki właściwemu ustawieniu mebli i akcesoriów
  • zabezpieczenia dostosowane do wieku dziecka
  • uniwersalna baza i dodatki, które łatwo (lub stosunkowo łatwo) można zmienić
  • umiejętne wykorzystanie przestrzeni

Jak je połączyć w jednym projekcie pokoju dziecięcego, pamiętając o tym, jak szybko dorastać będzie nasza pociecha?

Projekt pokoju dziecięcego, który rośnie wraz z dzieckiem

Większość naszych klientów marzy o projekcie pokoju dziecięcego, który będzie rósł wraz z pociechą. Nie tylko ograniczy to wydatki w przyszłości, ale przede wszystkim zredukuje komplikacje – coroczne zmiany w aranżacji pokoju dziecięcego wymagają czasu. Dlatego, korzystając z wiedzy i doświadczenia, oferujemy projekty pokojów dziecięcych, z których dziecko nie wyrośnie w przeciągu kilku lat.

Projektowanie pokoju dziecięcego Gdańsk – bezpiecznego, funkcjonalnego i efektownego

Projektowanie pokoju dziecięcego wymaga kunsztu, który pozwoli uzyskać efekt „wow”. Z jednej strony przestrzeń ta musi być po prostu ładna – z drugiej zaś skrojona na miarę potrzeb dziecka. Dlatego w naszych projektach pokojów dziecięcych stosujemy rozwiązania, które pozwolą w łatwy sposób dostosować przestrzeń, gdy dziecko będzie dorastać i gdy określi pierwsze swoje zainteresowania. Dzięki temu, gdy pociecha zacznie interesować się samochodami, dinozaurami czy kosmosem, z łatwością dostosujesz pokój do nowych hobby dziecka. Ponadto aranżacja pokoju dziecięcego pozwoli Ci bezproblemowo zaadaptować przestrzeń na potrzeby najpierw przedszkolaka, a później ucznia.

Nie zapominamy o bezpieczeństwie – w projekcie pokoju dziecięcego uwzględniamy zabezpieczenia, dostosowane do wieku pociech. Ponadto stawiamy na najwyższą jakość, która również wpływa na bezpieczeństwo maluchów i starszaków. Farby, meble i akcesoria z atestami to podstawa, bez której nie wyobrażamy sobie naszych konceptów. Pokoje dla dzieci to oaza, w której strefy zabawy, snu i nauki tworzą harmonijną całość i zapewniają komfort dzieciom, ich rodzicom oraz odwiedzającym je kolegom.

Projektowanie pokoju dziecięcego Gdańsk – dlaczego warto zlecić go profesjonalistom?

Projektowanie pokoju dziecięcego, który wpisze się w oczekiwania rodziców, dzieci, który będzie wygodny i bezpieczny, a także efektowny i który będzie rósł wraz z pociechą, wymaga wiedzy, doświadczenia i doskonałej znajomości rynku, która pozwoli sięgnąć po ciekawe, oryginalne i funkcjonalne rozwiązania. To właśnie one pozwalają łączyć wszystkie pożądane cechy w jednym projekcie pokoju dziecięcego.

Profesjonalna aranżacja pokoju dziecięcego nada przestrzeni oryginalnego charakteru i niezwykłej funkcjonalności, którą trudno wypracować samemu. Podejście inżynieryjne i artystyczne w jednym koncepcie pozwala nam uzyskać efekt, który wpisuje się potrzeby i oczekiwania wszystkich członków rodziny. Jeśli więc marzysz o pięknym i wygodnym pokoju dla swojej pociechy, który z łatwością dostosujesz do nowych wymagań dziecka za kilka lat, zgłoś się do nas – wspólnie wypracujemy założenia projektu pokoju dziecięcego dla Twojej rodziny.

Projekt pokoju dziecięcego „pod klucz”

Realizacja każdego zlecenia to dla nas nowe wyzwanie, do którego podchodzimy indywidualnie – za każdym razem tworząc zupełnie nowy projekt pokoju dziecięcego. W naszej pracy oferujemy klientom rozwiązania, które będą w pełni satysfakcjonujące. Dlatego nasza oferta jest elastyczna – znajduje się w niej usługa aranżacji pokoju dziecięcego wraz z możliwością wykończenia wnętrza „pod klucz”. Od lat współpracujemy ze specjalistami, którzy wdrażają w życie nasze projekty, pilnując jakości i terminów na każdym etapie realizacji.

Być może potrzebujesz jedynie samego projektu, a może współpracowałeś już wcześniej z ekipą remontową, z której pracy byłeś zadowolony? Oferujemy także projekt pokoju dziecięcego z nadzorem autorskim – usługa ta jest gwarancją, że specjaliści zatrudnieni przez naszych klientów wykonają wszystkie prace zgodnie z projektem. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz także:

Projektowanie i aranżacja wnętrza salonu
Projektowanie i aranżacja wnętrz - kuchnia
Projektowanie i aranżacja wnętrz - salon

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, a chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości!