Jak zaprojektować garderobę?

Projektowanie garderoby

Jest takie pomieszczenie w wielu domach, które ułatwia codzienne funkcjonowanie, utrzymanie porządku, porządkuje przestrzeń i daje mnóstwo satysfakcji użytkownikom. Garderoba to miejsce, którego nadal nie ma w wielu mieszkaniach, a także domach – jednak osoby, którym udało się wygospodarować choćby trochę miejsca lub przekonały się do tego pomysłu, nie potrafią sobie wyobrazić, jak funkcjonowały wcześniej. Projektowanie garderoby w Toruniu czy Bydgoszczy to jedna z naszych usług, po którą sięgają przede wszystkim Klienci, zamawiający projekt domu lub sypialni, ale coraz częściej Klienci pytają o projektowanie garderoby na wymiar w ramach całkowicie odrębnej usługi. Absolutnie nas to nie dziwi, a takie zlecenia przyjmujemy z nieskrywaną przyjemnością, wiedząc jak dużo dobrego do codziennego życia wniesie dobry projekt garderoby w mieszkaniu lub domu.

Profesjonalny projekt garderoby na wymiar Bydgoszcz

W MJ-Atelier projektujemy całe domy i mieszkania, a także pojedyncze pomieszczenia – projektowanie kuchni, salonu czy pokoju dla dziecka to coraz częściej wybierana usługa przez naszych Klientów. Również projektowanie garderoby na wymiar cieszy się coraz większym powodzeniem. Coraz chętniej dostrzegamy, jak dużo problemów w organizacji przestrzeni możemy uniknąć, korzystając z garderoby w mieszkaniu lub domu. Bez względu na to, ile miejsca możemy wygospodarować na garderobę, nawet najmniejsze tego typu pomieszczenie będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie zawsze konieczne jest urządzanie garderoby w osobnym pokoju – garderoba w wydzielonej przestrzeni w sypialni czy innym miejscu to również dobre rozwiązanie, które doceniać będziemy każdego dnia. Nawet najmniejsza garderoba wprowadzi do naszego domu i do naszego życia ład i harmonię.

Projektowanie garderoby Bydgoszcz – o czym trzeba pamiętać?

Dobry projekt garderoby na wymiar to niezwykle precyzyjna i perfekcyjnie przeprowadzona inwestycja, która zwraca się w 100%! Zwrot następuje w oszczędności przestrzeni, porządku i niezwykłym komforcie, który doceniamy każdego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby projektowanie garderoby w Bydgoszczy czy Toruniu powierzyć najlepszym.

Projekt garderoba to niemałe wyzwanie – uwzględniać musi nie tylko estetykę pozostałych pomieszczeń oraz charakter potrzeb i oczekiwań domowników, ale także warunki, w jakich garderoba będzie zaaranżowana. W każdej, dużej i małej garderobie musimy zadbać o dobrą wentylację. W każdej garderobie musimy wyznaczyć strefy na poszczególne rodzaje odzieży. I w każdej garderobie muszą być one zaplanowane tak, by w optymalnym stopniu wykorzystać miejsce, zapewniając maksimum wygody wszystkim użytkownikom. Dobrze wykonany projekt garderoby będzie więc zakładał miejsce na strefę z wieszakami na rzeczy długie i krótkie, półki na rzeczy, które można przechowywać złożone, półki na buty, szuflady na bieliznę, na dodatki, a jeśli wystarczy miejsca również na inne przedmioty, które chcemy schować. Nie może w niej również zabraknąć miejsca na koce, komplety pościeli czy ręczniki. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom i systemom użytkowanie garderoby na wymiar będzie bardzo wygodne.

W obszerniejszych garderobach nie powinno zabraknąć pufy lub innego wygodnego siedziska, na którym będziemy zakładać i wiązać buty czy wybierać strój. Absolutnie obowiązkowym elementem projektu garderoby jest dobre oświetlenie – całego pomieszczenia oraz poszczególnych półek i stref.

Otwarta czy zamknięta garderoba? Projektowanie garderoby na indywidualne zamówienie

Możliwości, jak przeprowadzić projekt garderoba jest mnóstwo. Jednym z wyborów, przed jakimi staje inwestor, to decyzja o otwartej lub zamkniętej garderobie. Pierwszą propozycję polecamy przede wszystkim właścicielom małych mieszkań, w którym ważny jest każdy fragment niewielkiej powierzchni. Nawet mała otwarta garderoba będzie lepszym – wydajniejszym i wygodniejszym – rozwiązaniem niż szafa. Organizacja miejsca na poszczególne strefy, ergonomiczne półki, szuflady i strefy sezonowe pozwalają oszczędzić dużo miejsca. Należy jednak pamiętać, że odsłonięcie zawartości garderoby na wymiar wiąże się z koniecznością nieustannego utrzymywania w niej porządku – co my traktujemy jako zaletę!

Zamknięta garderoba to propozycja dla właścicieli większych mieszkań oraz opiekunów psów i kotów, którzy chcą uchronić odzież przed sierścią pupili. Zamkniętą garderobą możemy zaaranżować w osobnym pomieszczeniu, jak i wydzielić taką przestrzeń w jednym z pokojów, np. w sypialni. Projekt garderoby zamkniętej z pewnością daje więcej możliwości w zakresie designu i o wiele łatwiej jest zaaranżować garderobą z zamykanymi szafkami i półkami w minimalistycznych wnętrzach. Z tego względu to rozwiązanie nierzadko wybierane jest również przez właścicieli małych mieszkań.

Projekt garderoba – dlaczego warto zlecić go MJ-Atelier?

Biuro projektowe MJ-Atelier to miejsce, w którym realizujemy najróżniejsze projekty, a projektowanie garderoby to jedna z naszych kluczowych usług. Marząc o przestrzeni idealnej – komfortowej i ergonomicznej, modnej i ponadczasowej jednocześnie, najlepiej zwrócić się do profesjonalnych projektantów. W MJ-Atelier przygotujemy projekt garderoby i zrealizujemy go w sposób kompleksowy. Każdą współpracę opieramy o dobre relacje z klientem – rozmowa o oczekiwaniach to czas, kiedy wypracowujemy wspólny pomysł na idealną garderobę na wymiar. Wsłuchujemy się w pomysły naszych Klientów, podpowiadamy najlepsze rozwiązania i przedstawiamy gotowe koncepty, które po zaakceptowaniu przez Klienta wdrażamy w życie.

Wykończenia wnętrz pod klucz przeprowadzamy dzięki doświadczonym specjalistom, z którymi współpracujemy od lat. Przygotowujemy także projekty garderoby z nadzorem autorskim, w ramach którego doglądamy realizacji prac przeprowadzanych przez specjalistów zatrudnionych przez inwestora. Oferujemy także projektowanie garderoby bez dodatkowych usług, a także konsultacje, w ramach których wskazujemy inwestorom właściwy kierunek projektowania garderoby. Elastyczna oferta, doświadczenie i zaangażowanie to nasze atuty, który z przyjemnością przekuwamy w najlepsze projekty garderób i innych pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zobacz także:

Projektowanie i aranżacja wnętrza salonu
Projektowanie i aranżacja wnętrz - kuchnia
Projektowanie i aranżacja wnętrz - salon

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, a chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości!