Przygotowanie odpowiedniego projektu dla domku nad jeziorem wymaga przemyślenia i czasu. Domek może być letniskowy lub całoroczny. W nim spędza się najczęściej  najmilsze chwile życia, dlatego niezwykle ważne jest stworzenie projektu oryginalnego domku. Takie miejsce powinno być praktyczne i być w pełniwykorzystane do naszych potrzeb. Przy odpowiednim projekcie i dobrej aranżacji wnętrza czas spędzony w domku będzie niezapomniany.

Zanim zaczniemy myśleć o zaprojektowaniu naszego nowego kącika, musimy przemyśleć kilka kwestii. Mianowicie czy dom ma być wykorzystywany tylko na czas letni, czy również będziemy z niego korzystać w pozostałe pory roku.Związek ma to z materiałem, z którego może być wykonany domek. Możemy zaoszczędzić dużo środków finansowychdzięki skomponowaniu odpowiedniego domku na miarę naszych potrzeb.

Kolejna kwestia dotyczy położenia domku. Należy przystosować dom do danego położenia geograficznego i otoczenia. Rozważyć należy kwestię komfortu naszego jak i również ewentualnychsąsiadów. Pamiętać należy o tym, że zazwyczaj w takim domku nie jest się codziennie, więc zastosować należy dużo praktycznych rozwiązań, by to miejsce było dla nas miejscem odpoczynku, a nie tylko udręką w sprzątaniu.

Gdy zaczniemy już na poważnie myśleć o domku nad jeziorem należy wszytko przemyśleń najpierw i najlepiej skonsultować się z fachowcami, którzy podpowiedzą wiele ciekawych rozwiązań i zbadają nasze oczekiwania, wyczuwając na co stawiamy największy nacisk.