Zeszłorocznym kolorem Pantone była Viva Magenta, energetyczne połączenie różu, fioletu, bordo i czerwieni, która dodatkowo wpisywała się pomiędzy ciepłe a zimne odcienie. W tym roku postawiono na kolor, który zdecydowanie uspakaja, ale nie chłodzi naszych nastrojów. Na kolor niezwykle uniwersalny, który z powodzeniem możemy wykorzystać w zdecydowanej większości aranżacji wnętrz. Kolorem roku 2024 Pantone został Peach Fuzz.

Kolor roku 2024 Pantone – co to znaczy?

Wyjaśnijmy, czym w ogóle jest kolor roku Pantone i co jego wybór oznacza dla świata mody i designu. Pantone to najpopularniejszy producent systemów poligraficznych, którego paleta barw złożona jest z ponad 2300 odcieni. Wszystkie są one usystematyzowane, a dzięki przypisanym numerom i nazwom, paleta barw Pantone stanowi ważne narzędzie pracy grafików, projektantów mody, artystów i innych przedstawicieli branż, w których kolor ma znaczenie.

Co roku wybierany jest kolor roku Pantone. Dwa razy do roku osoby decyzyjne spotykają się, omawiając trendy i zmiany, jakie zachodzą w świecie mody i designu, ale i wydarzenia oraz nastroje, jakie panują obecnie na świecie. To wszystko dlatego, by kolorem roku Pantone był kolor, który wpisuje się nie tylko w aktualne trendy modowe, ale także nastroje społeczne.

Rok 2023, który upłynął pod znakiem energicznej Viva Magenty, był rokiem niełatwym. Kryzys gospodarczy, inflacja, kolejne napięcia oraz konflikty zbrojne sprawiają, że jesteśmy zmęczeni, przebodźcowani i zdecydowanie potrzebujemy w tych trudnych czasach wytchnienia. Ma nam go przynieść kolor roku 2024 Pantone – Peach Fuzzy 13-1023. Co to za kolor?

Peach Fuzzy – kolor roku 2024 Fantone. Co to za kolor?

Peach Fuzzy, czyli kolor roku 2024 Pantone, to kolor na swój sposób wyjątkowy. Z jednej strony pastelowy odcień, będący połączeniem koloru pomarańczowego i różowego, jest ciepły – co sugeruje możliwość wykorzystania go w aranżacjach romantycznych, skandynawskich, japandi, retro czy prowansalskich. Jednak smakowity kolor Peach Fuzzy jest niezwykle uniwersalny, dzięki czemu doskonale wpisuje się w nowoczesny, loftowy czy minimalistyczny charakter wnętrz. Styl glamour również polubi się z Peach Fuzzy. Jak to możliwe, że jeden kolor znajduje tak wiele tak różnorodnych zastosowań w aranżacji wnętrz? Poznaj przepis na udaną aranżację z kolorem roku 2024 peach Fuzzy.

Kolor roku 2024 Pantone – Peach Fuzzy w przytulnych wnętrzach

Łącząc ze sobą kolory pastelowe, uzyskujemy wspaniałe miejsce relaksu. Dlatego, jeśli myślimy o urządzeniu sypialni lub salonu z wykorzystaniem Peach Fuzzy, możemy zestawić go z miętą, błękitem czy pastelowym fioletem. Innym sposobem, by uzyskać przytulny efekt, jest sparowanie Peach Fuzzy z bielą lub szarością. Wówczas wnętrze będzie przytulne i bardziej eleganckie. Dlatego pierwszą metodę polecamy przede wszystkim do aranżacji sypialni, a drugą do aranżacji salonu.

Oczywiście koloru roku 2024 Pantone nie musimy wprowadzać, przeprowadzając generalny remont. Możemy wprowadzić go za pomocą tekstyliów i innych dodatków – to dobra okazja, by wymienić zasłony, poduchy czy dywan. Można również na Peach Fuzzy pomalować jedną ze ścian. Jeśli natomiast i tak planowaliśmy odświeżenie całego salonu czy sypialni, możemy pomalować na Peach Fuzzy wszystkie ściany.

Jak Peach Fuzzy wykorzystać do aranżacji nowoczesnych wnętrz?

Czy ciepły, pastelowy kolor roku 2024 Pantone można wykorzystać do aranżacji nowoczesnych wnętrz? Zdecydowanie tak i bardzo do tego zachęcamy! Pierwsze oczywiste połączenie to zestaw Peach Fuzzy z czernią – eleganckie, ponadczasowe, idealne. Ciepła brzoskwinia doskonale skomponuje się również ze „szlachetnymi” kolorami, takimi jak butelkowa zieleń czy granat. Tak uzyskane kontrasty ożywią pomieszczenie, a jeśli urządzamy przedpokój lub inne ciemne i małe wnętrze, Peach Fuzzy optycznie je powiększy i rozświetli.

Urządzając mieszkanie w stylu loftowym, możemy Peach Fuzzy połączyć z kolorem zimnej stali i wspomnianą wcześniej czernią, z kolei w aranżacji w stylu glamour połączenie brzoskwini ze złotem lub miedzą zapewni nam „efekt wow”. Ponadto w eleganckich wnętrzach warto Peach Fuzzy wprowadzić za pomocą takich detali, jak pomalowana sztukateria lub ściana w zestawieniu z czarnymi lamelami.

Kolor roku 2024 Pantone Peach Fuzzy daje nam ogromne możliwości w aranżacji wnętrz domów, ale i lokali użytkowych. Trudniejszym zadaniem może okazać się wykorzystanie koloru brzoskwini tak, by za rok można było wprowadzić kolejny kolor roku Pantone lub by nowa aranżacja odbyła się minimalnym kosztem. Jeśli szukasz efektywnego sposobu na wprowadzenie Peach Fuzzy do swoich wnętrz, zleć projekt pod klucz lub wykonanie samego projektu profesjonalistom. W MJ-Atelier projektowanie wnętrz w Bydgoszczy, Toruniu i Trójmieści obejmuje również projekt z autorskim nadzorem. Serdecznie zapraszamy!